Magnez najważniejszy , oliwka magnezowa – idealne rozwiązanie

 

Witaminy i minerały

odsłona I

Magnez

Magnez , zaliczany jest do najcenniejszych biopierwiastków, pełni w organizmie  wyjątkową rolę. Bierze udział w przebiegu procesu fotosyntezy, uczestniczy w ważnych reakcjach enzymatycznych. Aktywuje, jak dotychczas udało się ustalić , ponad 320 enzymów !

Jest królem życia – tak go nazywa prof. Julian Aleksandrowicz

Magnez jest potrzebny od urodzenia aż do śmierci. Już na etapie ciąży może warunkować jej przebieg. Niedobór  tego pierwiastka u kobiety zachodzącej w ciąże prowadzi często do tzw. nadskurczliwości macicy i poronienia . Świadome planowane macierzyństwo powinno więc dotyczyć m.in. suplementacji magnezu na trzy, cztery miesiące przed zajściem w ciąże.

Wielu lekarzy twierdzi, że kobiety z niedoborem magnezu rodzą znacznie dłużej, a porody bywają boleśniejsze, niż u pań z równowagą tego pierwiastka.

UWAGA:

Czynniki redukujące magnez w organizmie to: białka, tłuszcze, szczawiany (rabarbar, szpinak), duże ilości wapnia w produktach mlecznych (była już o tym mowa) -  zwłaszcza w produktach homogenizowanych, fityniany (otręby pszenne, chleb).Wrogiem magnezu jest zwłaszcza cukier, który nie pozwala przyswajać tego pierwiastka.

Czy wiesz, że…

Zdrowym osobom potrzeba 375 mg magnezu dziennie, osobom aktywnym fizycznie, które tracą bardzo dużo magnezu w czasie treningów i zawodów, potrzeba go o wiele więcej.

Na co warto zwrócić uwagę?
Częstym błędem w żywieniu jest bilansowanie przede wszystkim potrzeb energetycznych organizmu i niezwracanie uwagi na składniki mineralne decydujące o składzie elektrolitów w komórkach całego ciała. W przypadku niedoboru magnezu spada wydajność procesów tworzenia energii w organizmie, co odbija się najbardziej na funkcjonowaniu narządów intensywnie pracujących m.in. serca, mięśni szkieletowych i mózgu.

Objawy niedoboru magnezu przy wysiłku fizycznym to:

- skurcze mięśni

-nadmierne męczenie się

-wysokie ciśnieniem  krwi,

-trudności z zasypianiem, bezsenność, koszmary nocne,

- nerwowość, depresja,

- odkładanie się wapnia w tkankach miękkich (zwapnienia) – kamica nerkowa, kamienie woreczka żółciowego,

- drżenie lub skurcze  mięśni (tiki nerwowe), brak czucia w palcach (drętwienie)

-nieregularna praca serca, kołatanie, często kłujący ból w serca

- zaparcia,

- drgawki,

- brak apetytu

- uczucie oszołomienia, bóle i zawroty głowy,

- trudności w koncentrowaniu się, niepokój wewnętrznym i stany lękowe,

- wypadanie włosów, łamliwość paznokci,

- silniejsze działanie próchnicy atakującej zęby,

- brak siły (osłabienie),

- nadmierne pocenie się,

- zaburzenia wzroku,

- wrażliwość na zmiany pogody,

- bolesne miesiączkowanie

Jak działa magnez
Magnez uczestniczy we wszystkich etapach wytwarzania substancji wysokoenergetycznych, jak również w procesie wykorzystywania energii do pracy mięśni i przemian metabolicznych. Optymalne stężenie magnezu warunkuje optymalną kurczliwość mięśni. Magnez jest pierwiastkiem, który jest słabo przyswajalny przez organizm, dlatego też musi być dostarczany z zewnątrz. Obecnie z powodu coraz mniejszej zawartości magnezu w wodzie i podstawowych produktach spożywczych, konieczna jest jego suplementacja preparatami magnezowymi.

POLECAM:

“Dezodorant” magnezowy jest alternatywą dla doustnej suplementacji, dobrze przyswaja się przez skórę – po prostu  rozwiązanie idealne :)

Jak zrobić “dezodorant” naturalny – tzw. oliwę magnezową?

Użyjemy na naszą pierwszą oliwkę 1 części chlorku magnezu i 2 części wody. Niektóre przepisy proponują stosunek 1:1, jednak na początek dopóki nasza skóra nie jest przyzwyczajona proponuję zrobić ją nieco słabszą.

Potrzebujesz:

100 gram chlorku magnezu CZDA

200 gram (czyli 200 ml) czystej wody (najlepiej destylowanej, do nabycia na stacjach benzynowych)

mały garnuszek do podgrzania wody

plastikową słomkę (lub łyżeczkę z plastiku lub drewna)

małą szklaną miseczkę lub słoiczek

pustą dobrze umytą buteleczkę spray

Otrzymamy z tego 300 ml oliwy magnezowej, można zrobić przepis z połowy składników. Jak nietrudno zauważyć w przepisie nie ma ani grama oliwy! Otrzymany płyn ma jednak konsystencję oliwy, zaś gdy rozsmarujemy go na skórze poczujemy tłustawy poślizg jak po dziecięcej oliwce. Stąd nazwa oliwa magnezowa. Jest to prawdziwie odmładzający kosmetyk piękności!

Chlorek magnezu wsypujemy do miseczki, wodę destylowaną podgrzewamy by zrobiła się dobrze ciepła i wlewamy do soli. Mieszamy słomką aż dokładnie sól nam się rozpuści.

Koniec, gotowe!

Studzimy, przelewamy do buteleczki i używamy do woli.

Ten kosmetyk najwygodniej aplikować posługując się (najlepiej szklaną) buteleczką z rozpylaczem typu spray, nawet taką po zużytym kosmetyku (oczywiście doskonale umytą).

Jak stosować oliwę magnezową czyli połączyć przyjemne z pożytecznym?

Stosowanie oliwy magnezowej to upiększający zabieg kosmetyczny i równocześnie suplementacja cennego pierwiastka jakim jest magnez

Wykorzystując fakt, że chlorek magnezu jednocześnie jest silnym środkiem przeciwzapalnym i działa antyseptycznie, oto do czego możemy w związku z tym na co dzień stosować oliwkę magnezową:

1. Jako skuteczny dezodorant mineralny – nie tylko absolutnie eko i całkowicie nieszkodliwy (w przeciwieństwie do tradycyjnych dezodorantów z drogerii napakowanych rakotwórczą chemią), ale jeszcze przy tym mający ten wybitny plus, że dostarczający cenne jony magnezu

Wystarczy 2-3 psiknięcia pod każdą pachę i delikatne wmasowanie preparatu w skórę. Chlorek magnezu mając silne działanie antybakteryjne utrzyma świeżość przez cały dzień (testowane teraz, gdy mamy te ciepłe dni) nie dopuszczając do rozwoju bakterii odpowiedzialnych za przykre zapachy. Nie zatyka przy tym gruczołów potowych przez które nasz organizm oczyszcza się z toksyn. Pocić się jest czymś zgodnym z naturą. Rozsiewać wokół siebie przy tej okazji przykre wonie – już nie bardzo ;)

Nie polecam jednak pryskać na dopiero co wydepilowane pachy. Najlepiej wydepilować pachy wieczorem, położyć się spać bez psikania na pachy czegokolwiek (w nocy raczej niewiele się pocimy), rano umyć pachy i dopiero wtedy zaaplikować dezodorant. Odnośnie jakichkolwiek podrażnień regulować należy stężenie roztworu poprzez dodawanie wody destylowanej.

Należy brać pod uwagę, że oliwka magnezowa w proporcjach 1:1 jest bardziej skutecznym dezodorantem niż ta w proporcjach 1:2. Wszystko więc jest kwestią indywidualną, sporo zależy od wrażliwości skóry, skłonności danej osoby do pocenia się i od zapachu samego potu (z moich doświadczeń osobistych wynika, że przy spożywaniu białek zwierzęcych zapach potu jest bardziej przeraźliwy niż gdy się ich nie spożywa).

Dezodorant z oliwki magnezowej nie zostawia śladów na ubraniach i jest bezzapachowy. Mnie taki odpowiada, nie próbowałam dodać do niego np. kilku kropelek olejku eterycznego ani też robić go rozpuszczając chlorek magnezu w wyciągach roślinnych (np. rumianek, szałwia) zamiast w ciepłej wodzie. Myślę jednak, że nie ma raczej przeszkód by to zrobić  by cieszyć się „wszystkomającym dezodorantem”  – skutecznym, nietoksycznym, wygodnym w użyciu, pachnącym wonią ulubionego olejku i na dodatek dostarczającym jeszcze organizmowi cennych jonów magnezu.

Dezodorantu konwencjonalnego należy się natomiast wystrzegać jak ognia. Zawarte w nich rakotwórcze konserwanty – parabeny znaleziono w nowotworowej tkance piersi. Wyniki badań tutaj (po ang. ): http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14745841

Nic dziwnego, bowiem ten obszar jest usytuowany blisko gruczołów limfatycznych poddawanych codziennie działaniu dezodorantów i antyperspirantów.

Chlorek magnezu szcześciowodny można zakupić poprzez internet bez problemy, wodę destylowana również – ja używam wody demineralizowanej dostępnej np. w sieci tesco

źródło: www.ptmag.pl, www.akademia witalności.pl, www.magneb6.pl, www.fitness.pl, www.eioba.pl

Rekomendacje smovey

Prof. Dr. Hans Tilscher i Dr. Christoph Michlmayr – opinia lekarzy specjalistów z zakresu ortopedii temat smovey

strony  :   www.prof-tilscher.at,  www.michlmayr.info


Według zasady ekonomiczności natury wszystkie organy, które nie są stosowane, zanikają.
Przeciwko tym prawom natury oddziałują odpowiednie czynności aktywizujące, które prowadzą do wykonywania przez części ciała planowanych zadań.
Ludzki aparat ruchowy, największa część organizmu, w szczególnym stopniu podlega konieczności aktywizacji; w razie braku aktywności reaguje ogólnym spadkiem witalności,
utrudnieniami, procesami starzenia i podatnością na choroby.
Dłoń, jako część kończyny górnej, jest istotnym generatorem impulsów dla całego organizmu; na przykład zaciskanie pięści tonizuje ręce, a zwolnienie pięści powoduje ich rozprężenie.
Z dłoni, ale także z pozostałych części aparatu ruchowego, ważne informacje dostają się do ośrodkowego układu nerwowego, który rozpoczyna pożądane procesy motoryczne, steruje nimi, obserwuje i kontroluje je, a w razie potrzeby kończy je, wykorzystując układ
sensomotoryczny do koniecznej aktywności fizycznej.
Chwytanie przyrządu treningowego i chwyt sam w sobie to odruch zmieniający tonus, a nie tylko górną połowę ciała.
Budowa tego pierścieniowego urządzenia z jego zawartością w zależności od ruchu intensyfikuje ładunek sensoryczny (sygnały czuciowe) i trenuje jednostkę aparatu ruchowego, która wprawdzie jest wartościowana tylko jako efekt uboczny, ale stanowi warunek ludzkiego ruchu:
Chodzi mianowicie o powstawanie bodźców i ich zależne od ruchu, prawidłowe, procesy, dostosowane do potrzeb funkcjonalnych aparatu ruchowego.
Tym samym występuje określona grupa docelowa użytkowników Smovey. Są to osoby, u których także ze względu na starzenie się funkcjonowanie „sensomotoryki”, a tym samym zręczność i koordynacja mają szczególne znaczenie.
„SMOVEY“ – to prosty, efektywny przyrząd treningowy, a także pomocniczy środek terapeutyczny. To system pierścieni wibracyjnych, składający się ze spiralnego korpusu, 4 kulek stalowych i systemu uchwytów z elementami wytłumiającymi.
Przetestowałem Smovey jako lekarz specjalista z zakresu ortopedii i chciałbym przedstawić swoje spostrzeżenia, które dotyczą zarówno stosowania sprzętu przeze mnie, jak i jego używania przez inne osoby, w szczególności przez panie.
Stosowanie Smovey jest proste i intuicyjne. Pierścień budzi właściwe dla dzieci zainteresowanie czymś nowym, ale i po kilku użyciach zainteresowanie to nie słabnie.
Każdy, kto weźmie sprzęt do ręki, od razu rozpoczyna trening. Specjalne szkolenia i instruktaże nie są tu konieczne. Właściwy rytm używania Smovey można znaleźć intuicyjnie.
Można zauważyć niemal mimowolną korektę postawy przy chodzeniu ze Smovey. Jest to dobra wiadomość, zwłaszcza dla ortopedów. Stosunkowo skomplikowane objaśnienia
działających mechanizmów mogą tutaj zostać szybko zrealizowane w praktyce, a wraz ze smovey funkcjonują niejako samoistnie.
Niezależnie od tego, czy wynika to z powstających na uchwycie wibracji (byłaby to zasługa układu nerwowego), czy też stanowi prostą reakcję na masę wymachową, jest to bardzo korzystne.
Ważny jest jednak efekt korygujący postawę i zdolności ruchowe, który funkcjonuje samoistnie niewielkim nakładem sił.
Podsumowując, z ortopedycznego punktu widzenia, można stwierdzić:
Ze Smovey łatwo można osiągnąć poprawę postawy, a tym samym odciążenie kręgosłupa w zakresie ruchowym. Dzięki temu możliwe jest odciążenie stawów dalszych, ponieważ
przyjmują one bardziej centralne położenie. Jest to istotne zwłaszcza w odniesieniu do ramion.
Świadome postrzeganie ruchu, ponieważ tylko poprzez powolne odczuwanie właściwej sekwencji ruchów możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie Smovey.
Postrzeganie własnych ruchów stanowi pierwszy etap terapii aparatu ruchowego. Lepsze odczuwanie własnego ciała można oceniać tylko pozytywnie.
Dalsze obserwacje:
Smovey umożliwia cały szereg technik ćwiczeniowych.
Zmotywowany poczynionymi obserwacjami rozpocząłem wyszukiwanie dalszych zastosowań. Jako aktywny sportowiec, przede wszystkim tenisista, zwróciłem uwagę na
rytmiczną aktywizację, powodowaną przez masę wymachową i ruch; są one możliwe dzięki zastosowaniu Smovey.
Także poprawa zdolności rotacji kręgosłupa, która jest interesująca i pomocna zwłaszcza dla tenisistów i golfistów, następuje z wykorzystaniem tego sprzętu treningowego. Także
usprawnienie ruchów nad głową, które tenisista wykonuje przy uderzeniu górnym i smeczu, jest możliwe do osiągnięcia dzięki Smovey. W profilaktyce przeciwurazowej zapobiegającej
powstawaniu najczęstszych urazów, np. u tenisisty (kręgosłup i ramiona) również prawdopodobne są pozytywne rezultaty zastosowania Smovey.
Ćwiczenia aktywizujące są możliwe także w terapii ramion: jako uzupełnienie do koncepcji fizjoterapii, zarówno w pracy z terapeutą, jak i przy ćwiczeniach w domu pacjenta.
W rozumieniu pracy nad sylwetką także masaż w rejonie np. pleców stanowi interesujący zakres zastosowania Smovey. Z jednej strony z tego względu, że tego typu terapia jest bardzo przyjemna, a z drugiej w związku z tym, że stanowi to komfortowe wprowadzenie w trening grupowy osób w każdym wieku.
Wydaje się, że Smovey stanowi innowację i rozwinięcie oferty fitness.
Z punktu widzenia ortopedy korzystne jest, aby Smovey był popularyzowany i stosowany przez osoby potrzebujące tego rodzaju aktywności.
Z pewnością występują jeszcze inne zakresy zastosowania tego produktu.
Nieskomplikowane przenoszenie i stosowanie Smovey oraz jego niewielkie rozmiary sprawiają, że może być to przedmiot codziennego użytku.
Jako ortopeda nie znalazłem ANI JEDNEJ wady zastosowania Smovey. Każdą aktywność należy oceniać pozytywnie, Smovey stwarza nowe, interesujące możliwości.

po5302_sommer_fitness_outdoor

Gotowy pomysł na biznes

images

Smovey GmbH stworzyła licencjonowany system współpracy partnerskiej dający nowe możliwości i perspektywy zawodowe. Dwie drogi prowadzą do Twojej niezależności finansowej:
smovey ANGEL, po szkoleniu przez sponsora i dopełnieniu formalności licencyjnych możesz już rozpowszechniać smovey i tworzyć Twoja strukturę partnerską z bardzo interesującym systemem wynagrodzeń.
smoveyCOACH to duże szersze możliwości dla wielu, wielu osób. Oprócz uprawnień do sprzedaży i tworzenia struktury partnerskiej możesz prowadzić treningi w salach i na świeżym powietrzu, ćwiczenia z różnymi grupami docelowymi oraz warsztaty zapoznawcze. Bardzo szerokie możliwości zastosowania smovey otwierają całkiem nowy wymiar rozwoju zawodowego dla lekarzy, fizjoterapeutów, trenerów fitness oraz osób jak dotąd niezwiązanych intensywnie ze sportem.
Zapraszam do współpracy  hotele, pensjonaty, ośrodki dla osób odchudzających się a także wszelkie instytucje prozdrowotne.

smovey to Twoja zawodowa szansa!

 

UWAGA; Pierwszy kurs szkolący smovey COACH na terenie Polski już w czerwcu . Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną 793-197-979 lub 518 599 822 (Małgorzata Szymczyk – pierwszy w Polsce smovey Coach )

ZAPRASZAMY !!!

smovey bez opakowania

 


 

Wpływ stresu na organizm

stres

 

 

 

 

Stres medycznie jest zaburzeniem homeostazy (balansu biologicznego) spowodowanym czynnikiem fizycznym, psychicznym lub umysłowym. To również reakcje fizjologiczne. To niezdolność do ogólnej adaptacji. Jest stres korzystny i stres szkodliwy, szkodliwy to wyczerpanie.

Stres związany jest z wieloma dolegliwościami. Długotrwały stres wiąże się z niepokojem, depresją, zaburzeniami snu, nadciśnieniem, chorobami serca, udarem, rakiem, chorobą wrzodową, przeziębieniem, reumatoidalnym zapaleniem stawów, otyłością, przedwczesnym starzeniem się i wiele więcej…
Układ odpornościowy osłabia się, a za tym idą częste wewnętrzne infekcje, o których możemy nie wiedzieć, a objawiają się one pogłębiającym się złym samopoczuciem. Im większy poziom stresu tym słabsza reakcja ciała na leki medyczne.

Ludzie, w obliczu stresującej sytuacji opowiadają i wyrażają swoje emocje, opisują trudności z jakimi się zmagają. Szukają kogoś do rozmowy, która pozwala uwolnić ich emocje. Rozmowa, dyskusja wpływają na strukturę mózgu. Mózg rejestruje pamięć tworzoną, produkowaną przez wizje. To pamięć jest kluczem kim jesteśmy. „Pamięć” to tylko słowo, imię, procesów w pracy mózgu.
Nie poświęcaj swoim „stresom” czasu na rozdrabnianie go na części, rozmyślania o nim. Zajmij się swoją pasją…

Nieśmiałość często wiąże się z tłumieniem negatywnych emocji. Narastanie stłumionych emocji musi znaleźć ujście, aby regularnie „wypuszczać powietrze z balonów naszych stresów”.
Badania naukowe na Uniwersytecie w Teksasie wykazały, że codzienne zapisywanie swoich najgłębszych myśli i odczuć związanych z trudnymi przeżyciami uwalnia ludzi zdecydowanie od ich stresu.

Najprostsze metody walki ze skutkami stresu na co dzień: 

Propozycja refleksologii:
Usiądź na niskim stołeczku, nałóż na swoje dłonie olej z lawendą, przenieś obie dłonie na stopę, zacznij od palców, wymasuj je starannie, ugniataj, wyginaj, okręcaj palce na okrągło, następnie ugniataj wierzch kości śródstopia całymi kciukami, a pozostałymi palcami spód stopy.
Przesuwaj pracę swoich rąk dalej do pięty i na okrągło niej. Wykonaj te same czynności z drugą stopą. Czas tej pracy około 10 minut. Nałóż ciepłe skarpetki na stopy.
Na zakończenie starannie i głęboko, wymasuj swoje ręce, 3 minuty wystarczą. Pamiętaj o refleksach gruczołów wewnętrznego wydzielania. Nałóż rękawiczki na ręce. Usiądź prosto. Zamknij oczy i oddychaj głęboko, i spokojnie.

Propozycja kinezyterapii  – smovey

Lekarze potwierdzają, że aktywność ruchowa jest jednym z najskuteczniejszych niefarmakologicznych sposobów na intensywne podwyższenie produkcji endorfin – grupy hormonów wywołujących doskonałe samopoczucie i zadowolenie.

Dobroczynne działania ruchu  sprawia, że odpływają z nas nie tylko złe emocje i negatywna energia – tak często powstające w sytuacjach stresowych, ale też poprawia się wyraźnie nasz nastrój. Dlaczego? Ćwiczenia fizyczne powodują, że nasze ciało samo wchodzi na drogę walki ze złym samopoczuciem. Pod wpływem stresu organizm wydziela tzw. hormony stresu, do których zaliczamy:

  • adrenalinę – hormon wydzielany przez rdzeń nadnerczy, który przyspiesza bicie serca, powoduję wzrost ciśnienia krwi, rozszerza oskrzela i źrenice
  • kortyzol- wytwarzany przez warstwę pasmowatą kory nadnerczy. Zatrzymuję w organizmie elektrolity i wodę. Skutkiem tego jest podwyższone ciśnienie krwi oraz możliwość uszkodzenia struktur tkanki łącznej, czyli ścięgien.

Ruch jest więc zbawieniem , który wpływa na procesy hormonalne i znacznie zmniejsza skutki stresu. Organizm pod wpływem wysiłku:

  • usuwa z organizmu adrenalinę i kortyzol poprzez przyspieszanie krążenie ;
  • wydziela endorfiny, czyli tzw hormony szczęścia,
  • niweluje negatywne napięcia poprzez dostarczanie większej ilości krwi do tkanek;
  • pobudza większość układów naszego ciała, co usprawnia jego funkcjonalność.

Odbywająca się zamiana hormonów stresu na hormony szczęścia, satysfakcja z odbytego wysiłku i moment zapomnienia o źródle stresu powodują zmniejszenie napięcia fizycznego i zmianę biegunu samopoczucia na plus. Te trzy rzeczy przyczyniają się do napływu sił witalnych oraz poprawiają jakość myślenia. A jasny i dotleniony mózg są zbawienne w rozwiązywaniu problemów i niszczeniu stresu.
Smovey trening na łonie natury lub w sali , z ćwiczeniami z zakresu koordynacji i balansu, istotnie wpływają na nasz nastrój i samopoczucie, potęgują uczucie zadowolenia i radości.

Podane gotowe dwie recepty należy zastosować bezwzględnie przy zaistnieniu sytuacji stresowej …

Zacznij dostrzegać jak szybko można opanować stres, ale trzeba działać, a nie powtarzać jaka/jaki  jestem zestresowana/y. Robić z  siebie ofiarę życia.

Przysłowie mówi: weź się w garść i nie narzekaj, a działaj…

Zapraszam na zabiegi refleksologii oraz  ruchu ze smovey 

793-197-979

źródła: refleksologia.com, trener.pl, vitaspot.pl