Smovey a refleksologia

Smovey a refleksologia

Czym jest refleksologia ?

Refleksologia to nauka o refleksach które znajdują się na stopach oraz dłoniach i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała.

Poprzez stosowanie smovey  pobudzamy refleksy znajdujące się na dłoni  i wpływamy bezpośrednio na nasze zdrowie.

Właściwie nie ma przeciwwskazań do stosowania refleksologii. Może ją stosować każdy.

Jeśli np. boli cię głowa, trzymaj smovey tak, aby kciuk znajdował się bezpośrednio na części zielonej przyrządu – drgania wywołane przez wprawione w ruch stalowe kulki , wpłyną bezpośrednio na refleksy głowy, które się tam znajdują . Może to cię uchronić przed sięganiem po tabletki przeciwbólowe.
Automasaż wolno stosować codziennie, rzadko bowiem wykonujemy go na tyle długo, by zadziałać za mocno na receptory. Refleksologii nie można „przedawkować„. Działa ona stabilizująco na nasz organizm – wycisza lub pobudza.

Warto więc chwycić za smovey nie tylko wtedy, gdy potrzebujemy szybkiej pomocy, ale także dla pobudzenia organizmu. To doskonały zastrzyk energii w chwilach osłabienia i przemęczenia!

W wielu krajach na świecie refleksologia znalazła swoje miejsce w szpitalach, domach opieki społecznej czy domach spokojnej starości jako doskonałe uzupełnienie medycyny stosowanej. Refleksologia jest terapią rozpoznającą w każdym przypadku indywidualne potrzeby pacjenta przystosowując się do jego aktualnego stanu zdrowia. Myślę, że wszędzie tam gdzie zawitała refleksologia, swoje miejsce znajdzie smovey.

Na co działa refleksologia ?

  • likwiduje napięcie
  • powoduje przypływ sił witalnych
  • poprawia krążenie krwi i przepływ impulsów nerwowych
  • łagodzi lub znosi ból (np. głowy, stawów)
  • uruchamia naturalne systemy obronne
  • usuwa zgagę, wzdęcia, zaparcia
  • pomaga w leczeniu alergii i astmy
  • likwiduje zaburzenia miesiączkowe
  • pomaga w problemach z prostatą
  • usprawnia przepływ limfy w organizmie

Ze zbawiennego wpływu refleksologii na nasze zdrowie mogą korzystać wszyscy użytkownicy smovey – odpowiedni dobór ćwiczeń sprawia, że ruchu zażywać mogą różne grupy wiekowe .         Nie ma tu barier dla osób niepełnosprawnych oraz ograniczonych ruchowo .

Niezależnie czy uprawiasz intensywnie fitness,  spacerujesz, czy spokojnie dozujesz ćwiczenia  w zaciszu domowym – prócz ruchu , zawsze dodatkowo wpływasz na refleksy znajdujące się na Twojej dłoni.

Nawet gdy używasz smovey do masażu drugiej osoby – nadal dbasz o siebie !

Smovey to zdrowie w Twoich rękach !

images