Oddychanie – ważna sprawa

WŁAŚCIWE ODDYCHANIE – PALIWO DOSKONAŁOŚCI

 

Jednym z głównych aspektów naszego istnienia i sterującym nasze życie jest ODDYCHANIE. Dzięki oddychaniu zasilasz ciało tlenem i tym samym pobudzasz proces życiowy każdej najmniejszej komórki. Oddychanie steruje również przepływem limfy. Niektórzy mówią, że limfa jest systemem „kanalizacji ciała”. Każda komórka otoczona jest limfą. Płynu limfatycznego w ciele jest 4 razy więcej niżeli krwi.

Obumarłe komórki, białko krwi, inne substancje trujące usuwane są z krwi poprzez system limfatyczny. Najlepiej pracę tego systemu pobudza ODDYCHANIE i RUCH MIĘŚNI. Każdy „program zdrowotny”, jeżeli nie uczy metod dokładnego oczyszczania przez prawidłowe oddychanie jest mało ciekawym programem dla pracy ciała.

Głębokie oddychanie przeponą, ruch, ćwiczenia fizyczne przyspieszają każdy proces zdrowienia piętnastokrotnie.

Zdrowy styl życia dla organizmu to głębokie oddychanie.
Naukowcy uważają, że brak tlenu jest zasadniczym powodem tworzenia się komórek rakowych. Zatem dotlenienie organizmu w pełni jest celem najwyższym w odzyskaniu dobrego zdrowia bez względu na jakiekolwiek zaburzenia w pracy ciała lub istniejące już problemy chorobowe.

Pływanie, aerobic, skakanie na skakance i oczywiście spacery ze smoveys są dobrym wsparciem twojego oddychania.

Jeżeli nauczysz się prawidłowego oddychania osiągniesz dobrą kondycje zdrowia i życia bez tabletek. Nie będzie stresu i napięcia, depresji, złości i niezadowolenia.

Wdech i wydech – to najprostszy sekret wewnętrznej higieny osobistej.

PAMIĘTAJ, NASZ ORGANIZM NIE UMIE MAGAZYNOWAĆ TLENU.

Staranne oddychanie z czasem ureguluje dolegliwości pracy serca, stawów. Na początku może nastąpić nieznaczny ból, kłucie w okolicach serca. Nie jest to nic groźnego. Minie po czasie bez problemu.
Naucz się oddychanie połączyć z pracą na refleksach płuc i płuco-serca na obu dłoniach. Już po kilku dniach zauważysz ciekawe zmiany na korzyść w swoim samopoczuciu.

Dobrą robotę dla ciała robi wchodzenie na schody z pełnym wdechem, przetrzymać, iść tyle schodów ile się da, wypuścić troszeczkę powietrza – iść dalej jak najszybciej powtarzając ten proces. W pierwszych dniach może być zadyszka, kołatanie serca ociężałość nóg – objawy te będą stopniowo zanikać.

Ogromne możliwości dobrego zdrowia tkwią w sprawnej pracy układu oddechowego.

PAMIĘTAJ, że najbardziej wrażliwy na dotlenienie jest mózg, serce i siatkówka oka.

Praktycznie we wszystkich chorobach organizm człowieka żyje w stanie niedotlenienia. Staraj się zapoznać z zastosowaniem w codziennym życiu wody utlenionej 3%.
Od oddychania zależy również nasza równowaga kwasowo – zasadowa będące podstawą naszego zdrowia. Osłabienie, uczucie częstego zmęczenia, senności, depresje związane są z tym, że organizm nie otrzymuje właściwej ilości tlenu, ale jednocześnie zaczynają się już w tym samym czasie zmiany powodowane odwodnieniem : deficyt wody jest mechanizmem rozruchowym wszystkich reakcji biochemicznych i energetycznych.
Regularne oddychanie przez dłuższy czas pozwala pozbyć się gazów. Zmienia się wtedy samopoczucie na lepsze.

Gimnastyka i oddychanie zdecydowanie uspokaja stan psychiczny, wpływa korzystnie na głowę i brzuch, ale także na układ nerwowy współczulny i przywspółczulny. Polepsza się praca serca. Może wyleczyć astmę, jeżeli oskrzela nie są uszkodzone. Wdechy i wydechy pobudzają pracę jelit.

Tlen leczy raka - komórka nowotworowa jest komórką ubogą w tlen. Częsta ciężkość odczuwana w kończynach może być niedoborem tlenu w organizmie. Spokojny spacer pod górkę, wyrówna te niedomagania.

ODDYCHANIE DOTLENIA KOMÓRKI I LIKWIDUJE BÓLE, STRESY I NAPIĘCIA.

Zabieg wykonywany na stopach u osób z problemami płuc i oddychania jest pracą niezmiernie wdzięczną. Efekty tej pracy są widoczne już po starannym rozpracowaniu palców i refleksów układu oddechowego, ramion, karku, drenaży limfatycznych. Pamiętać należy o starannym zrelaksowaniu przepony i splotu słonecznego.

Opracowała: Wanda Budzanowska-Bratko
Wrzesień 2010

 fragmenty wybrała: Monika Sylwestrowicz

Żychlin ’ wrzesień 2015

 zapraszam na stronę Polskiego Instytutu Refleksologii www.refleksologia.com