Gimnastyka mózgu ze smovey

http://www.salvator-apo.at/img/upload/smovey_training.jpg

to pojęcie z zakresu tzw. kinezjologii edukacyjnej. Bazuje ona wykorzystując fakt, że nasz mózg bardzo precyzyjnie współpracuje z ciałem. Przez impulsy w układzie nerwowym informacja dociera do wszystkich zakątków organizmu. Gdy wykonujemy ruch lewą nogą, impuls nerwowy dociera do prawej półkuli; w przypadku ruchu prawą ręką – dochodzi on do półkuli lewej. Jeśli natomiast na przemian wykonujemy ruchy lewą nogą oraz prawą ręką i jesteśmy przy tym w stanie utrzymać równowagę, dochodzi do szybkiego przełączania prawej i lewej półkuli. Tworzą się nowe połączenia nerwowe, a stare, już istniejące, udrażniają się i umacniają. W ten sposób następuje lepsza integracja pracy obu półkul mózgu. W rezultacie jego część intuicyjna zaczyna lepiej współpracować z częścią analityczną. Lewe ucho może dobrze współdziałać z prawym, a oko z lewym. W ten sposób nauka dla dzieci dyslektycznych, czy dysortograficznych przestaje być przyczyną stresu, staje się łatwiejsza.

Ćwiczenia gimnastyki mózgu pobudzają określone jego części, mechanizmy integracji myśli i ruchu, dzięki czemu nowy sposób uczenia się jest bardziej naturalny i sprzyja lepszemu zapamiętywaniu. Ćwiczenia wykonuje się z łatwością i odczuwa poczucie zadowolenia z wysiłku fizycznego. Ruch i ćwiczenia Gimnastyki Mózgu charakteryzuje to, że podtrzymują tzw. nawyki rozwojowe., które są „białą plamą” w naukach psychologiczno-pedagogicznych. Ćwiczenia mózgu, zwane też gimnastyką mózgu, usprawniają ciało, aktywizują system nerwowy, rozładowują stres i napięcia z niego wynikające, dodają energii.

Specjalne dobrane zestawy ćwiczeń z przyrządem smovey wykorzystujące naprzemienne ruchy rąk i nóg  ćwiczą więc nie tylko nasze ciało ale też wspierają pracę naszego mózgu. To  cudowne  gdy czerpiemy przyjemność z ruchu i jednocześnie mamy takie “skutki uboczne “…

POLECAM, ZAPRASZAM – MASZ PYTANIA ZADZWOŃ :)

Refleksologia i wiosenne porządki :)

 

Pani lat 50. Zgłosiła się na zabiegi z powodu bólów kręgosłupa choć potem sama przyznała, że najbardziej uciążliwe są dla niej lęki, które nie pozwalają jej normalnie funkcjonować. Najbardziej boli to czego nie widać …

Usunięty guz z prawej piersi, oraz torbiel z jajnika, brak zastawek w prawej nodze i żylaki, problemy tarczycowe, wyziębienie ciała to nic dla niej , najgorsze są lęki.

Stopy – zimne , otulona kocem. Podczas pierwszego zabiegu niewiele było czuć na stopach . Stopy jakby głuche, sztywne – stres?  Skupiłam się po prostu na pobudzeniu krążenia. Organizm odwodniony, wyczerpany – język zryty głębokimi bruzdami . Pod koniec zabiegu zaczęła opowiadać swoją historię … Wyszła podniesiona na duchu …

Postanowiłyśmy jako drugi zbieg wykonać zabieg na twarzy.

Po zabiegu , czuła się bardzo zrelaksowana, rozpromieniona. Spojrzała na to wszystko z boku i wyznała, że czuje że zamyka rozdział. Cieszę się . Zdobyła się na wyjaśnienie z „przyjaciółką”  wielu nieszczerych lat …  W końcu miała siły i odwagę aby zacząć robić porządki.

Czuła potrzebę kolejnych zabiegów. Kolejny zabieg – już trochę spokojniej – wyraźnie spokojniej. Postanowiłyśmy spróbować terapii blizn, bo pytając o nie , zalecając ich masaż wyznała, że ma wyraźny dyskomfort w jej dotykaniu.

Pracowałam na stopach techniką zaprezentowaną przez Hannę Marguardt – bólu było b. dużo. Posmarowałam blizny i miejsca refleksów maścią . Potem cały zabieg.

Stopy były bardzo bolesne – wszędzie …  Puścił stres, lęki. Uczucie strachu osłabia nerki a osłabione nerki wiążą  się z uczuciem zimna w ciele  - rozgrzanie ciała nie jest prostą sprawą .  Praca, praca, praca – odkrywamy kolejne warstwy, szukamy zdrowia krok po kroku …

 

Styczeń ‘2016

Monika Sylwestrowicz