SUGAR DETOX – 17 dzień – 3 rytuał tybetański

Rytuały tybetańskie c.d.

Rytuały tybetańskie wpływają na to, że zmysły ulegają zaostrzeniu, widzimy bardziej świetliste kolory, jedzenie lepiej smakuje, muzyka nabiera nowego wymiaru. Nasz świat staje się bardziej żywy. Wzmaga się w nas radość istnienia i nabieramy chęci do życia.

 

Ćwiczenie 3

Uklęknij na podłodze prostując tułów. Oprzyj zagięte palce stóp o podłogę. Nogi rozstaw na szerokość bioder. Dłonie połóż na udach, tuż za mięśniami pośladkowymi. Pochyl głowę do przodu, przyciągając brodę do piersi. Weź głęboki wdech przez nos. Oddychając powoli i głęboko, odchyl głowę i tułów do tyłu tak, aby kręgosłup tworzył łuk. Teraz powracając do pozycji wyjściowej zrób wydech. Powtórz rytuał.

Rozluźnij głowę i szyję. Dla podparcia i równowagi, obejmij uda dłońmi podczas odchylania się do tyłu i do przodu. Klęcząc, koniecznie podginaj palce stóp, tak żeby zbytnio nie obciążać nóg. Napinaj mięśnie pośladków i unikaj wygięcia kręgosłupa w części krzyżowej.

Rytuał trzeci działa: odmładza nadnercza, tarczycę, nerki, wszystkie narządy układu trawienia oraz narządy i gruczoły płciowe. Jest bardzo zdrowy dla kobiet w okresie menopauzy oraz tych, które mają nieregularne i przedłużające się miesiączki. Wzmacnia i uelastycznia brzuch, przeponę, pogłębia oddychanie, usuwa napięcia z dolnej części kręgosłupa i karku. Pomaga przy oczyszczaniu zatok i łagodzi objawy artretyzmu karku i górnej części kręgosłupa. Rytuał ten przyśpiesza wirowanie wszystkich czakr, szczególnie 2, 3 i 5 w obszarze dolnej i górnej części brzucha oraz w obszarze gardła.

Jeśli przyjmujesz leki na nadciśnienie, nie schodź głową poniżej serca. Jeśli boli cie dolna część kręgosłupa lub kark, masz nawrotowe bóle głowy, słabe mięśnie brzucha, stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona lub podobną, zapalenie tkanki włóknistej mięśnia, wykonuj każde powtórzenie powoli. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli masz przepuklinę rozworu przełykowego, nieleczone nadciśnienie, ostry artretyzm kręgosłupa, nadczynność tarczycy, chorobe Meniere’a, zawroty głowy, epilepsje. Kobiety w ciąży i osoby, które przeszły niedawno operację brzucha, również powinny zasięgnąć porady lekarza. Nie wykonuj tego rytuału bez wyraźnej zgody lekarza jeśli masz powiększone serce, problemy z zastawką, albo przeszedłeś zawał serca w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Uwagi:
Rozluźnij głowę i szyję.
Dla podparcia i równowagi, obejmij uda dłońmi podczas odchylania się do tyłu i do przodu.
Klęcząc, koniecznie podginaj palce stóp, tak żeby zbytnio nie obciążać nóg.

 

p.s. rysunek ze stronki  femaale.ru , no bardzo mi się podoba :)

SUGAR DETOX – dzień 16 rytuały part II

SUGAR DETOX – Dzień 16 – rytuały tybetańskie II

Znalezione obrazy dla zapytania rytuały tybetańskie

Oddziaływanie ćwiczeń tybetańskich na umysł.

Mózg jest lepiej dotleniony i otrzymuje więcej składników pokarmowych. Łatwiej możemy się uczyć i koncentrować, przychodzi nam do głowy więcej pomysłów. Poprawia się pamięć krótkotrwała i długotrwała. Myślenie nabiera bardziej całościowego charakteru. Myślimy bardziej konstruktywniej, w większym stopniu dostrzegamy dobro w nas, w innych osobach i w  wydarzeniach. Wzmacniamy pozytywne strony w nas samych i w innych. Problemy albo przypadłości losowe traktujemy jako pożądane okazje do nauki i możliwości doskonalenia się. Poprzez kontakt z wyższymi płaszczyznami świadomości coraz częściej skłaniamy się ku poszukiwaniu „trzeciej drogi”, to znaczy takich rozwiązań występujących problemów, które nie krzywdzą jednej strony na korzyść drugiej, ale przy których obie strony zyskują.

Wzrasta intensywność naszego kontaktu  z płaszczyzną intuicyjną – wyższą płaszczyzną mentalną” albo inteligencją serca. Mamy przypływy natchnienia i inspiracji i w coraz mniejszym stopniu musimy sobie łamać głowę nad rozwiązaniem problemów. Uczucia i rozum tracą swoją przeciwstawność, rozum zaprzęga się coraz bardziej w służbę miłości. (info ze strony mojajoga.pl)

Ćwiczenie 2

Ćwiczenie 2 wzmocnia mięśnie brzucha i szyi, stymuluje ośrodek energetyczny splotu trzewnego, trzustkę i tarczycę.

Jak wykonać : połóż się plecami na ziemi z rękoma wyprostowanymi wzdłuż ciała. Podnieś jednocześnie głowę i wyprostowane nogi aż do pozycji pionowej. Opuść powoli głowę i wyprostowane nogi.

Zalecenia dot. bezpieczeństwa: W ciągu dwóch pierwszych tygodni wykonuj ćwiczenie z nogami zgiętymi w kolanach, aby zapewnić plecom maksymalną ochronę. Pamiętaj, aby podczas podnoszenia głowy mocno przyciągnąć brodę do klatki piersiowej. Przez cały czas wciskaj dół pleców w podłogę, aby chronić odcinek lędźwiowy. Jeśli masz problemy z plecami, wykonuj to ćwiczenie z nogami zgiętymi w kolanach.

Oddychanie: podnoś nogi na wydechu, a opuszczaj na wdechu.

SUGAR DETOKS – dzień 15 – ćwiczenia tybetańskie

SUGAR DETOX TRWA ! –

DZIEŃ 15 – pięć dni pięć ćwiczeń

Codziennie skupiaj uwagę  i wprowadzaj mentalnie jedno ćwiczenie, dziś wprowadzenie i pierwsze z nich   

Zacznij od 1-3 powtórzeń każdego z ćwiczeń/rytuałów i potem dodawaj codziennie po 1 razie aż do 21 razy. Wszystko zajmuje potem około 21 min. Efekty – niesamowite

Ćwiczenia cenie i kocham od lat , wracam do serii co jakiś czas, chyba przyszedł czas aby na stałe zagościł w codziennych rytuałach ciała na zawsze …

Czemu akurat w SUGAR DETOX ?  bo mogą one pomóc nam w tym czasie i wesprzeć ciało obok wdzięczności w budowaniu energii ciała, ponieważ regularne wykonywanie rytuałów wpływa na to że w ogóle znika pragnienie spożywania słodyczy. Zmienia się apetyt i zmysł smaku. Kiedy organizm otrzymuje dostateczną ilość energii innymi kanałami, jak to się dzieje w przypadku uprawiania ćwiczeń tybetańskich, to zastrzyki energii w postaci słodyczy stają się zbyteczne. Ćwiczenia sprzyjają regulacji funkcjonowania tarczycy a przez to przyczyniają się do zrównoważenia przemiany materii i pobudzenia aktywności trawiennej. Ciało ma do dyspozycji więcej energii, a uczucie głodu ulega normalizacji. Żywimy się w coraz większym stopniu energią subtelną i dzięki temu potrzebujemy mniej pożywienia fizycznego.

Zwiększa się zdolność koncentracji i jest większa łatwość uczenia się.

Poprawia się nasza postawa, trzymamy się bardziej prosto; wzrasta też nasza pewność siebie, gdyż postawa wewnętrzna i zewnętrzna warunkują się nawzajem. Postawa naszego ciała określa, jak postrzegamy nasze otoczenie.

Dzięki ćwiczeniom tybetańskim czakramy pozostają w równowadze. Kiedy energia może przepływać przez czakramy swobodnie i bez przeszkód, to rzadziej chorujemy, harmonizuje się cała gospodarka hormonalna. Ćwiczenia te bowiem pobudzają gruczoły do zwiększonego wydzielania hormonów. Dzięki wzrostowi ich poziomu – na przykład endorfiny – umacnia się dobre samopoczucie i poprawia się nasza stabilność emocjonalna.

Ćwiczenie 1

Szybkie obroty wykonywane w czasie pierwszego ćwiczenia pomagają nam oczyścić nasze emocje od negatywnych energii. Kiedy energia te tkwią w nas, nie mamy siły prowadzić zrównoważonego, szczęśliwego życia. Obroty wzmacniają naszą aurę, a brak ruchliwości wywołany przez depresje i rozterki ustępuje uczuciu siły, które nas ogarnia zawsze wtedy, gdy mamy do dyspozycji dużą ilość energii. Jeśli w ciągu dnia wystąpią u nas negatywne uczucia w rodzaju frustracji czy gniewu i będziemy chcieli się od nich uwolnić, wówczas możemy wykonać tylko pierwsze ćwiczenie.

Ćwiczenie 1 wpływa korzystnie na krążenie, łagodzi dolegliwości związane z żylakami. Zwiększa przepływ energii w całym ciele, pobudza czakry, przede wszystkim na czubku głowy, czole, klatce piersiowej i kolanach, dzięki czemu stymuluje ożywienie komórek; ułatwia przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego, zapobiegając bólom głowy.

 

Stań prosto, ręce  wyciągnięte na boki, dłonie otwarte, zwrócone wnętrzem do podłogi, palce złączone razem, ręce w jednej linii z ramionami. Ramiona rozluźnione. Broda równolegle do podłogi. Zacznij wirować, obracaj się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wirując oddychaj powoli, głęboko i równo. Stopy mają podążać za rękoma, nie odwrotnie. Zacznij i zakończ powoli, zwiększaj i zmniejszaj prędkość stopniowo. Kończąc obroty złóż dłonie przed sobą na wysokości mostka, skup wzrok na złączonych kciukach – pomaga to odzyskać równowagę. Zakończ wirowanie w tym samym miejscu co zacząłeś, nie przemieszczaj się w trakcie ćwiczenia. Odpręż się, głęboko oddychaj.