5 rytuał tybetański

Dziś  5 rytuał

http://womanadvice.pl/sites/default/files/mainimage200x200/oczyszczanie_czakr.jpg.crop_display.jpg

foto ze strony : womanadvice

poranne rytuały praktykuję od jakiegoś czasu i widzę zwyżkę energii oraz stabilizację hormonów w ciele .

Tak  ma to bezpośredni związek bo każdy rytuał wpływa na podniesienie wibracji na jedną z tzw, czakr w ciele .

Każda czakra to skupisko energii wokół kolejnego gruczołu w układzie hormonalnym – kolejno od dołu : gruczołów płciowych, trzustki, nadnerczy, osierdzia/grasicy, tarczycy, przysadki oraz szyszynki .

Każda “kula energii” wiruje bardzo szybko w odpowiednim kierunki i  stymuluje pracę wybranego gruczołu , którego funkcje mogą być zaburzone z różnych powodów – najważniejsza aby przywrócić im sprawność i nie rozpamiętywać za wiele czemu – choć warto znać powód aby wiedzieć czego unikać …

Np. tarczyca to czarka gardła , dlatego nie spiesz się i w każdym ćwiczeniu pomału i z pełną świadomością wykonuj odpowiednie ruchy głowy – tj wdech i przyciągnij  głowę do klatki i wydech w różnych pozycjach i ćwiczeniach – to pomoże  usprawnić pracę tego gruczołu .

Ten ruch w ćwiczeniu piątym jest bardzo wyraźny i pełny , dlatego warto wykonywać je po kolei bo są odpowiednio przemyślane aby wynikały z siebie i wzajemnie się pogłębiały .

Rytuał 5  jest już zaawansowana pozycją – jeśli ćwiczysz jogę możesz doszukać się pozycji : pies z głową w dół :)

Poprawia krążenie, wzmacnia mięśnie brzucha, kręgosłup, nogi i ręce.

Kładziemy się twarzą do ziemi, z wyprostowanymi nogami, podpierając się na palcach stóp. Opieramy się na rękach z dłońmi wnętrzem do dołu. Unosimy ciało całkowicie prostując ręce i wyginając kręgosłup w łuk tak, aby klatka piersiowa była wypięta, a dolna część pleców „zapadnięta”. Powoli wdychamy powietrze, odchylając głowę jak najdalej do tyłu. Następnie nadal na wdechu wyginamy ciało na kształt odwróconej litery V, przyciągając brodę do klatki piersiowej uważając przy tym, by ziemi dotykały tylko dłonie i stopy.

Powtarzamy pozycję 21 razy docelowo – jak wszystkie inne zaczynając od 3 razy i zwiększając o jedno co kilka dni aż do 21 które możemy wykonywać dożywotnio :) .

http://elemiah.pl/blog/wp-content/uploads/2014/05/tyb_r5.jpg

 

Rysunki i zdjęcia ćwiczeń pochodzą po prostu z internetu – wg mnie (na razie )bez sensu jest kopiowanie przez siebie różnych rzeczy i pokazywanie jako swoich – no chyba że ze względów takich, że ktoś pracuje wyłącznie ze mną – na razie chyba nie mam obligo , ale nie wykluczam :) że kiedyś będą ludzie którym ćwiczenie ze mną będzie sprawiało radość – wtedy z wielką wdzięcznością pokaże jak ja wykonuję te ćwiczenia :)

Cudownego tygodnia i życzę wytrwałości w postanowieniach , pamiętajcie każdy nów Was mocno wspiera , ale tą energię można też odnaleźć w każdym poranku , także głowa do góry i po prostu zacznij od nowa – mówię też do siebie bo nie wszystko udaje się wprowadzać na stałe , lecz cały cza spróbuje i wiem , że osiągnę wszystko o czym zamarzę jeśli będę tylko się starać, robić codziennie małe kroki w tym kierunku :)

Książka się pisze , chce podzielić się swoim doświadczeniem , nigdy nie wiadomo kto czeka właśnie na głos ode mnie, a wiem , że tak jest  …

Z miłością przekazuję dzisiejszy post i kończę wątek :)

Zaczynaj codziennie dzień rytuałami i zobacz co się wydarzy …

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>