Mikrokosmonautyka

 

CZYM  JEST MIKROKOSMONAUTYKA ?

Mikrokosmonautyka  to połączenie wielu terapii, praktyk rytuałów oraz doświadczenia i wiedzy pomiędzy Wschodem a Zachodem , Ciałem i Duszą …

Bazą jest Refleksologia - nauka o refleksach które znajdują się w stopach i dłoniach i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. To wyjątkowa metoda “chodzenia” kciukiem i palcami po tych refleksach. Refleksologia to nie akupresura, refleksoterapia lub masaż. To chodzenie kciukiem i palcami z jednostajną siłą ucisku zmiennym kątem działania, przechodząc w kolejności miejsca zdrowe, chore do miejsca zdrowego.

Zabieg refleksologii polega na dokładnym “przejściu” terapeutycznym całej stopy.

W przypadku zdrowego organizmu bez jakichkolwiek dolegliwości stopa podczas zabiegu nie boli i na całej powierzchni jest taka sama. W przypadku natrafienia na zmiany, tak wizualne (odmienny kolor naskórka, zrogowacenia) ,lub rejony sprawiające ból sygnalizuje nam to występowanie problemu.

Refleksolog nie jest lekarzem, nie diagnozuje, nie przepisuje leków niemniej umiejąc odczytać mowę stóp zauważa anomalie w nich występujące czasami na długo przed ich fizycznym wystąpieniem w naszym systemie. Mając takie informacje zasugeruje wizytę u lekarza w celu potwierdzenia swoich spostrzeżeń.mapa stóp

Powtarzanie zabiegów refleksologii ma na celu:

doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego,

usprawnienie cyrkulacji krwi,

wyciszenie układu nerwowego,

likwidowanie bólów,

odblokowanie zatorów w organizmie ,

poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas.

Poprzez prawidłową dietę i właściwy styl naszego życia pozbędziemy się dolegliwości do których doszło. Zabiegi refleksologii są metodą bezinwazyjną i w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić a ze względu na swoją uniwersalność mogą być stosowane w każdych warunkach wymagających naszej interwencji.

Praktykując zabiegi refleksologii analizuję z pacjentem jego dotychczasowy styl życia. Wspólnie szukamy zdrowia w schorowanym ciele – tak jak uczyła mnie tego moja Mistrzyni – Prezes Polskiego Instytutu Refleksologii – mgr Wanda Budzanowska – Bratko (na zdjęciu podczas zabiegu). Planujemy wandasukcesywne wprowadzenie zmian, które pozwolą uwolnić się od starych przyzwyczajeń, które doprowadziły nas do stanu w jakim jesteśmy … Niesttmy jak stare przysłowie mówi: “Można przyprowadzić konia do wodopoju ale napić się musi sam…”  – bez pomocy i samozaparcia osoby pragnącej naprawić swoje zdrowie – zabiegi cudów nie zdziałają … pomogą na chwilę, dwie, usmierzą ból, przywrócą na trochę równowagę…

Refeleksologia to terapia holistyczna. Nie traktuje schorzenia wybiórczo,podczas zabiegu przepracowuje się całe ciało – milimetr po milimetrze … Refleksolog nie nazywa chorób , przynajmniej stara się nie operować terminami medycyny akademickiej – nie o to chodzi aby dany objaw zaszeregować, zaszufladkować. Nam refleksologom, zależy  na tym, aby człowiek nie reprezentował sobą jednostki chorobowej a człowieka w ogóle  – z całym jego bagażem doświadczeń, przeżyć i stanów umysłu – które mają niebagatelny wpływ na nasze ciało.

Jestem uważna, analizuję, słucham i ciężko pracuje ze stopami lub  rękoma pacjenta. Człowiek to CUD , który składa się z ciała, umysłu i ducha  …

PODCZAS ZABIEGU …

Odczucia podczas zabiegu moga być bardzo subiektywne – ciarki, dreszcze, zimny pot, kołatanie serca, przechodzenie prądów przez ciało i wiele innych. Nie są one groźne – świadczą tylko o tym, że nasza praca nie idzie na marne. Ważnym elementem zabiegu jest “szklanka woda” , która pomaga wypłukiwać /wydalać  toksyny , których organizm chce się naturalnie pozbyć . Ważnym jest również fakt odpoczynku po zabiegu aby ciało miało czas na reakcję.

Charakterystyczną  rzeczą podczas zabiegi jest fakt bolesności niektórych refleksów – świadczy to o niedomaganiach lub przeciążeniach w danych organach, lub organach odpowiedzialnych za pewne funkcje, które niedomagają i z powody których mamy objawy choroby. Ból ten nie jest groźny a wręcz zbawienny – ile bólu wytrzymamy o tyle będziemy zdrowsi . Stopy człowieka zdrowego maja odpowiedni koloryt, nie bolą a zabieg refleksologii jest niesamowita przyjemnością …

“Efekty uboczne”  możemy doświadczać na ok. 24 h do 48h po zabiegu. Może to być zwiększone wydalanie śluzu, np. katar , chwilowy kaszel, uczucie ciężki nóg i inne – są one reakcją naturalną reakcją organizmu i na pewno ustąpią a ich obecność świadczy, że w naszym ciele dokonuje się przemiana.

WARUNKI SKUTECZNOŚCI ZABIEGÓW

Aby  nasz wysiłek miał sens należy pamiętac, że nie same zabiegi przywracają zdrowie . Zabiegi stymulują odpowiednie narządy ciała do działania, do samouzdrowienia . Jest to możliwe tylko wtedy gdy będziemy dostarczać mu potrzebnych  składników odżywczych, soli mineralnych , witamin, odpowiedniej ilości tlenu i oczywiście ruchu !!! Te wszystkie elementy gwarantują sukces . Efekt kuracji zależy tak naprawdę od nas samych – ja w tym tylko pomagam ;)

Swoje zabiegi wzbogacam o elementy aromaterapii, wtóre potęgują efekt zabiegów oraz fitoterapii poprzez  zastosowanie odpowiednich substancji roślinnych – olejku czy kremu.

Nie działam w opozycji do lekarzy – wręcz przeciwnie odsyłam na konsultacje i badania gdy widzę problem , wspomagam efekt terapii w trakcie których są pacjenci .
SERIA ZABIEGÓW

Pacjenci pytają ile zabiegów należy odbyć aby poczuć zbawienny wpływ zabiegów refleksologii ? Nie ma określonej ilości – ilość zabiegów zależy od potrzeb indywidualnych pacjenta . Czasem podczas “serii” okazuje się, że wypływają kolejne problemy organizmu, które były “uśpione” a organizm uwypuklał ważniejszy na ten moment problem w ciele. Po jego usunięciu pojawiają się kolejne warstwy , naleciałości, po których usunięciu są kolejne – aż do skutku …

Przywrócenie równowagi ciału podczas jednego zabiegu , po wieku latach zaniedbywań jest raczej niewykonalne – choć czasem mamy taką nadzieję – niestety . Im więcej zaniedbań – tym więcej czasu musimy poświęcić – cudów nie ma :) a może są ?

Zdarza się bowiem , że i jeden zabieg sprawie, że ludzie staja na nogi. Trzeba jednak kontynuować pracę nie siadając na laurach. Tylko ciężka praca jest gwarantem sukcesu.

Sugerowana ilość zabiegów to ok.10 . Jest to gwarancja stabilizacji stanu ostrego choroby, dla zdrowego organizmu – terapia oczyszczająca i balansująca ciało, tzn. naładowanie akumulatorów , dla choroby przewlekłej ilość zabiegów może się zwiększyć w zależności od stanu pacjenta – jest jednak szansa na stabilizację i zatrzymanie wielu schorzeń.

Podczas zabiegu , oraz do 2 dni po -  należy większyć ilość wypijanych płynów  (najlepiej wody) do 2,5 -3  litrów dziennie aby organizm mógł wydalić toksyny.  Potem, dla dobrego zdrowia utrzymać poziom wypijanych płynów na poziomie 2 litów dziennie.

zabieg dłoni      mapa dłoni

REFLEKSOLOGIA A MEDYCYNA

Refleksolog to nie lekarz. Nie stawiam więc diagnoz, nie leczę. Jestem tylko i wyłącznie narzędziem, fizycznym wyrobnikiem,  który pomaga organizmowi w jego cierpieniach,pomagam odnaleźć mu właściwą drogę do zbalansowania ciała. Przejście terapeutycznie po stopach, dłoniach, twarzy usprawnia bowiem krążenie krwi , wycisza układ nerwowy, likwiduje bóle, odblokowuje zatory w organizmie poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas. Refleksolog “widzi”  poprzez zmiany w tkance stopy, jej kolor, różnego rodzaju wyczuwalne zmiany podczas zabiegu – zapowiadane przez organizm choroby. Jest to swego rodzaju ” mowa stóp” dzięki której wiem, że nasz organizm walczy w danym rejonie/organie ciała z chorobą lub jest przeciążony przez np. nieodpowiedni tryb życia (brak ruchu, złe odżywianie). Zmiany w stopie wyczuwalne są do 2 lat wcześniej niż przyjdzie do nas choroba, która jest już tylko objawem. Refleksolog nie nazywa chorób – to tylko nazwy. Organizm traktuje holistycznie. Nigdy nie wiadomo gdzie tkwi faktyczny problem niedomogów w pracy ciała. Nie należy więc przerywać trwających kuracji, terapii .Wręcz przeciwnie przyjść do refleksologa po wykorzystaniu wszystkich możliwych już środków.

REFLEKSOLOGIA  A   DZIECI

Refleksologia jest szczególnie pomocna u dzieci , szczególnie we wspomaganiu i usprawnianiu pracy układu pokarmowego, przy kolkach, refluksach i zaparciach, działa przeciwbólowo np. przy ząbkowaniu, wspomaga przy infekcjach, zwalcza trądzik młodzieńczy, uspokaja i wycisza układ nerwowy, wspomaga rozwój fizyczny i umysłowy, a także łagodzi drażliwość, napady złości i inne problemy emocjonalne. Dzieci zdecydowanie szybciej reagują i wracają do równowagi w wyniku refleksologii stóp niż dorośli.

PRZECIWWSKAZANIA

-  zakrzepica żył

- choroby psychiczne

 

Proszę o wcześniejsze umawianie wizyt pod nr tel: 793 197 979

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>